Aktualności

Aktualności

Wentylatory liniowe w hartowni AGRO-MASZ - łódzkie

    

Długie przewody spalinowe nie zapewniały prawidłowego ciągu i odprowadzenia spalin z urządzeń technicznych.
Agro-Masz zainstalował na ciągu spalin wentylatory liniowe CFIR dzięki czemu odprowadzenie spalin jest skuteczne i bezpieczne dla użytkowników.

 

Z przyjemnością informujemy o publikacji naszych filmów instruktażowych na platformie https://e-proficlub.pl/

Zachęcamy do obejrzenia i zapoznania się z informacjami o naszych produktach, ciekawych rozwiązaniach i ułatwieniach dla instalatorów.

Mamy nadzieję, że ta forma szkoleń będzie dla Was dogodna.

 

Systemy odprowadzania spalin z tworzywa ALMEVA posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań.

Przez ponad 25 lat ciągłego rozwoju, odzwierciedlającego wymagania rynku, rozwiązania ALMEVA stały się niezastąpioną częścią nowoczesnej instalacji spalinowej.

Największą zmianą, jaką obecnie przeprowadzamy, jest zmiana systemów ALMEVA STARR oraz FLEX z transparentnego na czarny.

 

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom tej zmiany:

Korzystając z nowego systemu kominowego ALMEVA STARR, instalator zapewnia stabilność całego systemu na promieniowanie UV.

Pracując z elastycznym wężem ALMEVA FLEX, klient z pewnością doceni, że jest to tzw. system bezodpadowy.

Wynika to z faktu, że wąż posiada na przemian co 50 cm złącza bagnetowe.

Kolejną zaletą obu systemów jest trwałość koloru.

Nie trzeba dodawać, że gama systemów spalinowych z tworzyw sztucznych ponownie poszerzyła się o kilka nowych elementów, więcej w nowym cenniku 2020.

System kominowy DK ze stali kwasoodpornej jest systemem koncentrycznym powietrzno-spalinowym ze stali kwasoodpornej, który służy do odprowadzania spalin i doprowadzania powietrza do urządzeń olejowych i gazowych niezależnie od powietrza w pomieszczeniu. Rura wewnętrzna również posiada uszczelkę w kielichu, dlatego ten system kominowy nadaje się do pracy w nadciśnieniu. System przeznaczony jest wyłącznie do montażu wewnątrz budynku. W portfolio produktów ALMEVA system DK reprezentowany jest przez elementy o średnicy od DN80/125 mm do DN400/600 mm.

 

 

Systemy kominowe DK o mniejszych średnicach (od DN 80/125 do 130/200 mm) nadają się do odprowadzania spalin z kotłów turbinowych lub kotłów gazowych dostarczanych w ostatnich latach jako urządzenia typu C.

Systemy DK o większych średnicach znajdą wówczas zastosowanie w zwykłych kominach, do których na kilku kondygnacjach podłączona jest instalacja spalinowa z urządzeń gazowych.

Aby zaoferować również to kompletne rozwiązanie, Almeva posiada również różne rozmiary przewodów redukcyjnych z odgałęzieniami 60/100, 80/125 i 100/150 mm.

Taki połączony system umożliwia w jednym kominie systemowym na odprowadzanie spalin z urządzeń zasilanych paliwami gazowymi i stałymi, w tym prowadzenie innych instalacji.

Elementem nośnym systemu kominowego ALMEVA FESTGAS jest pustak kominowy z keramzytobetonu z jednym lub dwoma otworami wentylacyjnymi i dwoma szybami wentylacyjnymi.

W szybie wentylacyjnym znajduje się wkład ceramiczny pokryty izolacją cieplną. Służy do usuwania gazów spalinowych z kotłów na paliwo stałe. Ceramiczny wkład szamotowy może mieć średnice 140, 160, 180 i 200 mm.

Rura wykonana z wysokiej jakości PPH (polipropylen homopolimer) przebiega następnie w innym szybie wentylacyjnym i odprowadza spaliny z kotła kondensacyjnego. Rury z tworzywa do systemu kominowego ALMEVA FESTGAS dedykowane są o średnicy 80 mm. Przestrzeń pomiędzy ścianką pustaka a wkładem z tworzywa służy do zasysania powietrza do spalania.

Drugi szyb wentylacyjny można wykorzystać w razie potrzeby np. do okablowania, podłączenia instalacji solarnej czy wentylacji łazienek, toalet itp.

 

W dzisiejszych czasach, inteligentnych budynków i smartfonów, konsumenci często wymagają wygodnego sterowania budynkiem bezpośrednio z telefonu.
Z tego powodu Exodraft opracował nowe bezprzewodowe półautomatyczne sterowanie Xzense.
Urządzeniem tym można sterować ręcznie lub za pomocą aplikacji mobilnej Xzense, którą można bezpłatnie pobrać na systemy iOS i Android.

 

  

 

Zaletą nowego regulatora jest pełna kontrola nad urządzeniem. Dostosowując moc wentylatora, uzyskasz rozpalenie ognia i optymalny ciąg kominowy niezależnie od wpływów zewnętrznych.
Xzense przechowuje w pamięci optymalne ustawienie mocy wentylatora i wykorzystuje je ponownie podczas dalszej pracy.

Rozpalając ogień, jednym kliknięciem na wyświetlaczu lub urządzeniu mobilnym uruchamia się wentylator spalin.
Wentylator pracuje z pełną mocą przez dziesięć minut, po czym automatycznie przełącza się na ustawione wartości i utrzymuje je na stałym poziomie.
Gdy temperatura w kominie spada, Xzense powiadamia o konieczności uzupełnienia paliwa za pomocą powiadomienia na telefon komórkowy lub sygnałem dźwiękowym i tekstem na wyświetlaczu kontrolnym.
Jeśli uzupełnisz paliwo, ostrzeżenie zostanie powtórzone. Jeśli nie chcesz dalej ogrzewać, sterowanie automatycznie wyłącza wentylator spalin, gdy temperatura w kominie spada.

Xzense pomoże Ci zmniejszyć ilość dymu i innych niepożądanych cząstek wydostających się z urządzenia do pomieszczenia nawet o 80%.
Lepsze i czystsze spalanie
osiągniesz zapewniając optymalną ilość powietrza do spalania dostarczanego do urządzenia.
Zmniejsza to emisję cząstek stałych do powietrza zewnętrznego o 20%.
Dzięki regulowanemu spalaniu uzyskasz jakościowy i czysty ogień, który wpływa na szybkość ogrzewania pomieszczenia i jednocześnie oszczędza dużą ilość paliwa.

Drodzy Partnerzy,

informujemy, że na naszej stronie jest dostępny nowy cennik na system Almeva z kanałami wewnętrznymi z tworzywa.

Cennik będzie obowiązywał od 1.08.2020 r.

Sterownik EFC21 przeznaczony jest do wentylatorów/wyciągów kominowych Exodraft podłączonych do kominków gazowych. Sterownik wyposażony jest w funkcję bezpieczeństwa – odłącza dopływ gazu do kominka jeśli nie ma zapewnionego prawidłowego odprowadzenia spalin.

Sterownik po włączeniu generuje duży ciąg kominowy;  jeśli jest on stabilny, włącza się kominek a prędkość wentylatora zmniejsza się do uprzednio zadanej.  Wentylator wyłącza się jeśli sterownik zostanie wyłączony. Możliwe jest takie ustawienie sterownika, że kilka minut po wyłączeniu kominka będzie on pracował aby usunąć z przewodu spalinowego  wszystkie produkty spalania gazu (przewietrzyć komin).

Zapraszamy do współpracy -  Almeva Poland sp. z o.o.

Barbara Miernik, tel. 602 38 99 27, mail: b.miernik@almeva.pl,

www.almeva.pl/pl/produkty/wyciagi-kominowe

RHGC jest to wentylator przeznaczony do kominków gazowych z powietrzno/spalinowym wyjściem do komina - odprowadzenie spalin i pobór powietrza następuje jednym, współosiowym, przewodem. Spaliny można odprowadzić  kanałem o długości do 60 m  z 15 kolanami, dzięki czemu praktycznie uniezależnia się umiejscowienie kominka od komina.

Wentylator zapewnia optymalne spalanie i właściwy ciąg kominowy niezależnie od warunków pogodowych.

Zastosowanie wentylatora pozwala zmniejszyć średnicę komina ze 130/200 mm do 80/125 mm co w konsekwencji  zmniejsza koszty komina i pozwala łatwiej go ukryć pod zabudową.

Wentylator ma kompaktową i elegancką obudowę – kolor bazowy to czarny mat ale na zamówienie można  go pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

 

Zapraszamy do współpracy -  Almeva Poland sp. z o.o.

Barbara Miernik, tel. 602 38 99 27, mail: b.miernik@almeva.pl,

www.almeva.pl/pl/produkty/wyciagi-kominowe

Basic Plate to wymienik ciepła  gaz/woda stosowany jako jeden z elementów systemu odzysku ciepła Exodraft .

Basic Plate może współpracować ze spalinami, parą i powietrzem procesowym o temperaturze do 600oC po stronie powietrza i maksymalnym ciśnieniu po stronie wody 12 bar.
Wymiennik produkowany jest w wersji jedno- i dwustopniowej.

Wymiennik wykonany jest ze stali nierdzewnej (1.4404 elementy wewnętrzne, 1.4301 elementy zewnętrzne), złącza lutowane są miedzią (dla środowisk korozyjnych mogą być wykonane niklem).
Przeznaczony do stosowania wewnątrz, po zaizolowaniu możliwe jest również stosowanie na zewnątrz; może pracować w pozycji pionowej i poziomej.

Jako element uzupełniający ztosuje się bypass zewnętrzny – Baypass Dumper.

Informacje o produkcie:  Barbara Miernik, tel. 602 38 99 27, mail: b.miernik@almeva.pl

 

Strony