Zajmujemy się produkcją i sprzedażą systemów kominowych i spalinowych

Najszerszy asortyment systemów odprowadzania spalin z tworzywa PPH przeznaczonych do kotłów kondensacyjnych

  • System sztywnych rur i kształtek do budowy systemu spalinowego
  • System kształtek i giętkich rur do budowy systemu spalinowego w krzywych kanałach
  • System koncentrycznych rur i kształtek powietrzno-spalinowych do budowy kominów wewnętrznych i zewnętrznych
  • Inne systemy kominowe
  • Pomoc w zakresie doboru parametrów systemów kominowych przy zastosowaniu oprogramowania KESA ALADIN
  • EXODRAFT

ALMEVA jest  jednym z największych w Europie producentów systemów odprowadzania spalin z tworzywa. Szwajcarska jakość wyrobów  i precyzja ich wykonania oraz najszerszy asortyment klasyfikują nas w  ścisłej europejskiej czołówce producentów systemów odprowadzania spalin z tworzywa. ALMEVA dostarcza swoje produkty do wielu specjalistycznych hurtowni instalacyjnych, jest także  dostawcą OEM dla producentów i importerów kotłów kondensacyjnych oraz dostawcą OEM dla producentów systemów kominowych. Produkty ALMEVA są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami. ALMEVA AG uzyskała certyfikat ISO 9001:2008 potwierdzony przez IQNet – największą na świecie organizację certyfikującą, zrzeszającą najważniejsze organizacje certyfikujące w Europie. Wszystkie produkty ALMEVA są objęte polisą ubezpieczeniową o wartości 10 mln CHF (około 40 000 000 zł.)

W Polsce ALMEVA współpracuje z wieloma specjalistycznymi hurtowniami, projektantami, instalatorami i kominiarzami. Naszym Klientom zapewniamy pomoc techniczną na wszystkich etapach współpracy: od projektowania gdzie pomagamy zoptymalizować średnice i przebieg systemu spalinowego, przez współpracę na etapie wykonawstwa na budowie aż do końcowego odbioru. ALMEVA na wszystkie oferowane przez siebie produkty udziela 10 letniej gwarancji. Nasze produkty wykonane z tworzywa (PPH) uzyskały pozytywne opinie odnośnie ich stosowania na rynku polskim wydane przez czołowe polskie instytucje naukowe z zajmujące się branżą budowlaną i gazową: Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (Zakład Badań Ogniowych) oraz Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie.

Wszystkie nasze systemy zostały przebadane i spełniają wymagania polskiej normy  PN EN 14471. W oparciu o nasze doświadczenia i europejskie standardy, nasze systemy można stosować do wszystkich kondensacyjnych kotłów (które posiadają atest EN483).

NOWOŚCI

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną nowość w naszej ofercie elastycznych systemów odprowadzania spalin, „rozwiązanie kartonowe” do renowacji za pomocą wkładu elastycznego  komina - ALMEVA FLEXBOX. To opakowanie elementów komina jest bardzo kompaktowe i praca z nim jest naprawdę wygodna. Dzięki niemu wystarczą Ci dwa kartony na włożenie kompletnego wkładu kominowego.

Zestaw kominowy flex – pierwszy karton

Almeva to nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również serwis. Myślimy o Tobie i staramy się zapewnić Ci wygodne rozwiązanie i zaoszczędzić Twój czas. Z tego powodu przygotowaliśmy również nowe zestawy kominowe. Te pakiety są pakowane w pudełka. Zawierają elementy służące zarówno do ukotwienia jak i zakończenia systemowego komina oraz obejmy dystansujące.

Zestaw kominowy FLEX dostępny jest w czterech wariantach dla średnicy 80 mm. W zależności od wariantu pakiet składa się z kolana z podstawą i kotwą lub wygodnego renowacyjnego, w wykonaniu standardowym lub zredukowanym, obejmy dystansującej uniwersalnej (na wąż elastyczny o długości 6 m) oraz głowicy kominowej. Opakowanie zawiera również złączkę flex/starr, obejmę blokującą i klamrę podtrzymującą. Mamy więc pierwszy karton, do którego wystarczy dokupić elastyczny wąż.

ALMEVA FLEXBOX – drugi karton

Teraz możesz wygodnie rozwinąć elastyczny wąż z naszego nowego ALMEVA FLEXBOX, w którym znajdziesz 50 m elastycznego przewodu o średnicy 80 mm upakowanych w kartonie mniejszym niż metr sześcienny. ALMEVA FLEXBOX jest idealny dla instalatorów, ponieważ bez problemu zmieszczą go w każdym pojeździe dostawczym. Karton ma wymiary 1020 × 820 × 1034 mm. Dzięki temu elastyczny wąż jest ładnie przechowywany w jednym miejscu i nie rozciąga się w przestrzeni magazynowej jak ośmiornica. Ilustrowana instrukcja montażu i licznik pomocniczy podany bezpośrednio na pudełku również ułatwią Ci pracę. Nie zapomnieliśmy również o wskaźniku niewykorzystanej długości węża elastycznego. Czerwony znak ostrzeże Cię wówczas o rozważeniu kolejnego zamówienia. Więc widzisz, to działa. Do całkowitej renowacji komina za pomocą wkładu wystarczą teraz dwa kartony firmy Almeva.

ALMEVA FLEXBOX - kolejna zaleta

Ze względu na to, że pudełko FLEXBOX jest wystarczająco mocne, w razie potrzeby można do niego włożyć kolejny  przewód elastyczny po zużyciu starego.