Aktualności

Xzense - inteligentna regulacja Twojego kominka.

W dzisiejszych czasach, inteligentnych budynków i smartfonów, konsumenci często wymagają wygodnego sterowania budynkiem bezpośrednio z telefonu.
Z tego powodu Exodraft opracował nowe bezprzewodowe półautomatyczne sterowanie Xzense.
Urządzeniem tym można sterować ręcznie lub za pomocą aplikacji mobilnej Xzense, którą można bezpłatnie pobrać na systemy iOS i Android.

 

  

 

Zaletą nowego regulatora jest pełna kontrola nad urządzeniem. Dostosowując moc wentylatora, uzyskasz rozpalenie ognia i optymalny ciąg kominowy niezależnie od wpływów zewnętrznych.
Xzense przechowuje w pamięci optymalne ustawienie mocy wentylatora i wykorzystuje je ponownie podczas dalszej pracy.

Rozpalając ogień, jednym kliknięciem na wyświetlaczu lub urządzeniu mobilnym uruchamia się wentylator spalin.
Wentylator pracuje z pełną mocą przez dziesięć minut, po czym automatycznie przełącza się na ustawione wartości i utrzymuje je na stałym poziomie.
Gdy temperatura w kominie spada, Xzense powiadamia o konieczności uzupełnienia paliwa za pomocą powiadomienia na telefon komórkowy lub sygnałem dźwiękowym i tekstem na wyświetlaczu kontrolnym.
Jeśli uzupełnisz paliwo, ostrzeżenie zostanie powtórzone. Jeśli nie chcesz dalej ogrzewać, sterowanie automatycznie wyłącza wentylator spalin, gdy temperatura w kominie spada.

Xzense pomoże Ci zmniejszyć ilość dymu i innych niepożądanych cząstek wydostających się z urządzenia do pomieszczenia nawet o 80%.
Lepsze i czystsze spalanie
osiągniesz zapewniając optymalną ilość powietrza do spalania dostarczanego do urządzenia.
Zmniejsza to emisję cząstek stałych do powietrza zewnętrznego o 20%.
Dzięki regulowanemu spalaniu uzyskasz jakościowy i czysty ogień, który wpływa na szybkość ogrzewania pomieszczenia i jednocześnie oszczędza dużą ilość paliwa.